טיפול באוטיזם באמצעות הומאופתיה

אוטיזם זוהי הפרעה התפתחותית מולדת, אשר מכילה קשת רחבה של תופעות ומאפיינים שונים. המושג אוטיזם בא מהמילה היוונית אוטוס – עצמי, ופירושו המילולי הוא "התכנסות לתוך עצמי".

טיפול באמצעות הומאופתיהאוטיזם יכול להתבטא בדרכים רבות מאוד, דבר אשר מקשה על החוקרים בתחום לנסח הגדרה מדויקת ומקיפה לתופעה. תסמינים של אוטיזם הנודעים כנפוצים הם: התנהגות מופנמת, אובססיביות, ליקויים בתקשורת עם הסביבה, התפרצויות זעם פתאומיות, פחד ממגע ועוד.

בנוסף לשוני של דרכי הביטוי של הפרעה זו, קיים גם שוני בתגובות של אוטיסטים שונים לגירויים סביבתיים. למשל, ישנם אוטיסטים, אשר מתקשרים באופן הטוב ביותר עם בעלי חיים, בעוד שאוטיסטים אחרים נוטים לפתח קשר רגשי עם חפצים שונים. בין התסמונות השונות על הקשת האוטיסטית: אוטיזם סוואנט, תסמונת אספרגר ועוד

גישות שונות עבור טיפול באוטיזם

למרות כל ההבדלים הללו שקיימים בין אוטיסטים, ברפואה הקונבנציונלית כולם נכללים תחת הגדרה אחת רחבה של אוטיזם. בהתאם לכך, גם טיפול באוטיזם על פי הגישה הקונבנציונלית הוא אחיד לכולם.

הגישה של הרפואה ההומאופתית, לעומת זאת, היא שונה בתכלית. גישה זו מתבססת על העיקרון של התאמת טיפול אישי לכל מטופל אוטיסט, בהתאם לאופיו, מנהגיו, אופן הביטוי של ההפרעה שלו, אורח חייו ופרמטרים נוספים.

לאחר ניתוח של כל המאפיינים הללו ניתן להתאים לכל מטופל את התרופה הנכונה ביותר לטיפול במצבו

טיפול באוטיזם בשיטות הומאופתיות – למה זה כדאי?

הגישה של הומאופתיה ברפואה נבדלת מהגישה שאנו רגילים אליה, מפני שהיא לא רואה בעיות בריאותיות כישויות עצמאיות שיש לטפל בהן, אלא כחלק בלתי נפרד ממכלול הרבדים שמרכיבים כל אדם. על פי הנחה זו, טיפול באוטיזם בגישה ההומאופתית אפשרי רק על ידי התאמה ייחודית של תרופה לכל אדם, מפני שרק באופן זה הגוף והנפש שלו ידעו לזהות את המחלה ככזו ולהתמודד עמה באופן אופטימאלי.

משמעות הדבר היא שגם שני אוטיסטים, אשר מתמודדים כביכול עם אותה הפרעה יזכו לטיפול הומאופתי שונה לגמרי, מפני שהוא יותאם לכל אחד מהם באופן אישי.

יתרון נוסף של הומאופתיה כאמצעי טיפול באוטיזם, הוא שמדובר בטיפול שאינו כולל חומרים כימיים, ולכן הוא בטוח לחלוטין לשימוש ונעדר תופעות לוואי. הסיבה לכך שנעשה שימוש באמצעים טבעיים בלבד, היא שתרופות הומאופתיות עוזרות לאדם להתגבר על מחלות במישור הרוחני ולא במישור הפיזי, מפני שרק בדרך זו ניתן לשמר את התוצאות לאורך זמן, ללא תלות בכדורים ותרופות למיניהן.

היעילות של טיפול באוטיזם דרך שיטות טיפול טבעיות כמו הומאופתיות משתנה מאדם לאדם, וכך גם משך הזמן להופעת התוצאות של אותו טיפול. עם זאת, לעיתים קרובות השינויים שטיפול הוליסטי מחולל בקרב אוטיסטים הוא פשוט מדהים. למשל, במקרים מסוימים נראו תוצאות מעודדות כבר לאחר חודש של טיפול, אשר באו לידי ביטוי בשיפור יכולות התקשורת של אוטיסטים עם סביבתם, שיפור בהתפתחות הגופנית שלהם, ואף התמתנות של תגובות אופי קיצוניות.

ראו גם:
אוטיזם וטכניקת הלימוד DTT

אוטיזם אונליין